Nie wyrzucaj jedzenia po świętach! Podpowiadamy co z nim zrobić

2022-04-19 13:23

Święta się skończyły, a niezjedzone potrawy zostały. Gdy nie da się ich zamrozić, trafiają do kosza. Tymczasem w Lublinie jest miejsce, w którym można się podzielić nadwyżkami jedzenia. Wystarczy zapakować je w porcje dla jednej lub dwóch osób, podpisać i zostawić w Jadłodzielni.

- Punkt samoobsługowy działa od strony parkingu przy ulicy Targowej - mówi Michał Wolny, jeden z organizatorów i wolontariusz Jadłodzielni. - Można tam przynieść praktycznie każdą potrawę, ale także skorzystać z tych, które już tam są. Dlaczego warto przynieść rzeczy do Jadłodzielni? Dlatego, że się nie zmarnują. Dobrze jeśli te potrawy, które przynosimy ze świątecznego, wigilijnego stołu do Jadłodzielni były oznaczone datą wyprodukowania tego dania oraz były zamknięte w szczelnym opakowaniu oraz żeby było podzielone na mniejsze porcje, żeby więcej osób mogło skorzystać z tego posiłku.

Jadłodzielnia znajduje się na Targowisku przy al. Tysiąclecia 2. Działa w godzinach pracy Targowiska, czyli od 8:00 do 18:00 w dni powszednie i do 15:00 w soboty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE