Nie trzeba się bać przejścia na emeryturę w czerwcu. Przelicznik będzie korzystny

2020-05-29 17:07
emerytury 2020
Autor: pixabay.com/stevebp

Przyszli emeryci z Lubelszczyzny nie muszą się już obawiać czerwca.

Do tej pory to w tym miesiącu składanie wniosków o przejście na emeryturę było najmniej korzystne. Zmieniła to tarcza antykryzysowa, która zmieniła tegoroczne zasady wyliczania emerytury dla osób, które właśnie od poniedziałku na nią przejdą.

- To dobra wiadomość, bo dzięki tej zmianie emerytura wyliczona w czerwcu będzie wyższa - mówi Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS i dodaje: - Ustawa zwana tarczą antykryzysową zmieniła tegoroczne zasady wyliczania emerytury dla osób, które przechodzą na nią od czerwca. ZUS wyliczy świadczenie, uwzględniając zasady waloryzacji składek, które obowiązują w maju. To dobra wiadomość, bo dzięki tej zmianie emerytura wyliczona w czerwcu będzie wyższa.

O ile czerwiec będzie korzystnym miesiącem to jeszcze bardziej opłaca się wstrzymać z przejściem na emeryturę do lipca. Wtedy świadczenie zostanie podwyższone o dodatkową waloryzację składek.

- Decyzja ostatecznie należy do ubezpieczonego. To on wybiera moment złożenia wniosku i nie musi tego robić od razu po ukończeniu wieku emerytalnego - dodaje Korba.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE