Naucz się kodowania z Gigantami w Lublinie! Już w ten weekend bezpłatne warsztaty z programownia dla dzieci!

2021-09-21 7:12
Kodowanie
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Dołącz do najlepszych i weź udział w bezpłatnych warsztatach z programowania w ramach akcji "Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia on-line oraz stacjonarnie w 90 miastach, w tym w Lublinie.

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku.

- W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu -Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych’’ - wyjaśnia Adrian Czechowski - trener Giganci Programowania.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:

  • tworzenie gier w Scratch,
  • wyjątkowe przygody w Minecraft,
  • profesjonalne tworzenie stron internetowych,
  • projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor,
  • programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Postanowiliśmy poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – naszej nowej marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych. Zajęcia w szkole Gigantów Edukacji to gwarancja doskonale zdanego egzaminu z matematyki! Średni wynik naszych uczniów z testu 8-klasisty to aż 81%! – dodaje Dawid Leśniakiewicz - członek zarządu Giganci Programowania.

Warsztaty w Lublinie odbędą się w najbliższy weekend (25-26 września) przy ul. Niecałej 1. Szczegóły znajdziecie na kodujzgigantami.pl. Poleca Radio ESKA!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE