Największe ogniska koronawirusa na Lubelszczyźnie. Apel wojewody lubelskiego [WIDEO]

2020-03-20 23:15
Ogniska SARS-COV-2 na Lubelszczyźnie
Autor: zdj. Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Powiat lubelski, miasto Lublin, powiat zamojski, Chełm, powiat chełmski, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Janów Lubelski i powiat lubartowski - to rejony z największą transmisją koronawirusa na Lubelszczyźnie, tłumaczy wojewoda lubelski, Lech Sprawka.

Święto Wiosny należy przenieść na następny rok

- W naszym województwie miejsca ognisk rozlokowane są przede wszystkim w części południowej i środkowej. Nie oznacza to jednak, że zagrożone nie są inne części województwa. Zachęcam o powrót emocjonalny do hasła "zostań w domu", tym bardziej, że jutro mamy pierwszy dzień wiosny - przekonuje w mocnych i pełnych emocji słowach wojewoda Sprawka, odnosząc się do słów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ogłoszonego dzisiaj w Polsce przez premiera Mateusza Morawieckiego stanu epidemii. 

- Nie ryzykujmy. Jeszcze raz serdecznie apeluję o realizacje wszystkich ograniczeń w ramach ogłoszonej epidemii. Zostań w domu! - dodaje wojewoda.

ZOBACZ APEL WOJEWODY LUBELSKIEGO LECHA SPRAWKI:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE