Na ratunek planecie. Konkurs Ogrodu Botanicznego UMCS dla podstawówek [AUDIO]

2020-09-22 16:05
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Ogród Botaniczny UMCS Zdjęcie ilustracyjne

Co zrobić, żeby nie spotkała nas katastrofa ekologiczna? Jak można pomóc naturze i co może zrobić każdy z nas, swoim codziennym działaniem? Te pytania zadaje teraz Ogród Botaniczny UMCS, który organizuje konkurs dla szkół podstawowych.

W ostatnich latach bardzo często słyszymy o pogarszającym się stanie naszego środowiska i problemach z zanieczyszczeniem powietrza i wód. Problem zaczyna dotykać nas samych, dlatego Ogród Botaniczny UMCS chce zachęcić młodzież i dzieci do działania. Organizatorzy proszą, aby uczniowie szkół podstawowych z całego woj. lubelskiego, za pomocą pracy plastycznej przedstawili, w jaki sposób możemy pomóc naszej zatruwanej przyrodzie, jak możemy ograniczyć zwiększającą się ilość śmieci oraz jak możemy poprawić stan naszego bliższego i dalszego otoczenia.

- Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik UMCS. - Prace można przesyłać do 30 października. Muszą to być prace płaskie, nawiązujące do tytułu konkursu, który brzmi "Czyste powietrze i zdrowa woda, tego potrzebujesz Ty i cała przyroda". Zwycięskie prace zostaną wykorzystane jako wzór nadruku na puzzle edukacyjne, oraz jako nadruk na koszulkę typu T-shirt.

Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka, itp.) w dowolnym formacie, mieszczącym się w rozmiarach od A4 do A3. Szczegóły konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie organizatora.

Aneta Adamska, rzecznik UMCS, o ekologicznym konkursie dla szkół podstawowych:
Nadciąga armagedon pogodowy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE