Na jakim etapie jest budowa SPSK1 w Lublinie? Sami zobaczcie [GALERIA]

2022-06-30 15:47

- Realizacja prac jest na zaawansowanym poziomie – chwali się Anna Guzowska, rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Zakończyła się właśnie pierwsza część budowy nowego budynku. Są już ściany, podłogi i kolory. Zobaczcie sami w naszej galerii!

W większości wykonano już robot murowe, tynki, gładzie, okładziny ścienne sal operacyjnych, montaże stolarki okiennej i drzwiowej, prace elewacyjne wraz z montażem elementów fasady zielonej, zamontowano bramy, kurtyny p.poż., żaluzje zewnętrzne, zamontowano windy (niektóre z nich służą dla potrzeb transportowych budowy).

Lądowisko na SPSK1 w Lublinie

Na ukończeniu są roboty elektryczne i teletechniczne. Intensywne prace trwają także w branży sanitarnej, gdzie zamontowane są już m.in. wszystkie centrale wentylacyjne, trwają montaże klimakonwektorów, belek chłodzących, zrealizowana jest instalacja c.o. (pozostały jej uruchomienia), kończone są prace związane z instalacją wod.-kan. instalacjami technologicznymi.

Wykonano kompleksowo wyniesione ponad dach obiektu lądowisko dla helikopterów, a obecnie realizowane są procedury zmierzające do certyfikacji, jako elementu niezbędnego do jego użytkowania.

- Zrealizowano najtrudniejsze specjalistyczne roboty geotechniczne, do wykonania których maszyny i urządzenia sprowadzane były specjalnie z zagranicy. W 2021 r. wykonano i oddano do użytkowania obiekt techniczny – budynek chlorowni, tlenowni, gazów medycznych, agregatu próżni, jak również wykonano zjazd z Al. Solidarności, który poprzez przepust na rzece Czechówce, usprawni docelową komunikację do nowobudowanych obiektów szpitala – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka

Sonda
Jak oceniasz lubelskie szpitale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE