MPK Lublin powalczy z drożyzną. Chce wybudować farmę fotowoltaiczną

2022-10-04 9:35
fotowoltaika
Autor: źródło Pixabay

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie planuje zbudować farmę fotowoltaiczną. To pokłosie m.in. coraz wyższych rachunków, jakie spółka musi płacić za prąd.

Nowa inwestycja MPK miałaby powstać na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Grygowej w Lublinie. W planach jest budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 750 kW.

- Zajmie powierzchnię 4600 m² i będzie składać się z zespołów paneli fotowoltaicznych zlokalizowanych na konstrukcjach stalowych umieszczonych na sześciu dachach – mówiła w rozmowie z lubelskim „Radiem Plus” Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK Lublin.

Według szacunków spółki, inwestycja ma zapewnić jej 622,217 MWh rocznej produkcji energii elektrycznej. - Co stanowi około 15 procent rocznego zapotrzebowania na energię dla 39 autobusów elektrycznych – wylicza Opasiak.

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej przy ul. Grygowej oszacowano na około 7,5 mln zł. MPK stara się o dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jeśli inwestycja ruszy w styczniu, to według szacunków spółki będzie w pełni gotowa do końca 2023 r.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE