Mistrzostwa świata siatkarek. Polki rozgromiły Tajlandki!

2022-09-27 21:54
SIATKÓWKA MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET, POLSKA - TAJLANDIA
Autor: PAP/Adam Warżawa

Mistrzostwa świata siatkarek rozpoczęły się 23 września i potrwają do 15 października. Dziś nasze reprezentantki zmierzyły się z Tajlandią. Sprawdźcie, jaki był wynik tego meczu i kiedy czeka nas kolejny mecz.

Mistrzostwa świata siatkarek. Wynik meczu Polska - Tajlandia

Dziś odbył się drugi mecz Biało-Czerwonych na Mistrzostwach świata siatkarek. Reprezentacja Polski rywalizuje o tytuł mistrzowski w grupie B. Kolejnymi przeciwniczkami Polek będą jeszcze Koreanki, Dominikanki oraz Turczynki. Swój pierwszy mecz siatkarki z Polski wygrały z reprezentantkami Chorwacji wynikiem 3:1. Zaś zespół z Tajlandii w pierwszej kolejce sensacyjnie pokonał po tie-breaku Turcję. Po czterech dniach przerwy Polki zmierzyły się Tajlandkami w Ergo Arenie.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polek z wynikiem: 25:17. W drugim secie Tajki zaciekle walczyły w pierwszej połowie, ale ostatecznie to Polki wygrały drugi set również z wynikiem 25:17. Ten sam wynik uzyskały nasze reprezentantki w 3 secie.

W drugim spotkaniu MŚ 2022 kobiet Polki po zaciekłej grze wygrały z wynikiem 3:0

Kolejny mecz naszych zawodniczej odbędzie się już 28 września o godz. 20:30. Polska reprezentacja zmierzy się Koreą Płd.