Miłosz Bachonko z Lublina zwycięzcą 14. edycji Mam Talent!

i

Autor: screen tvnp.pl/facebook.com/Mam Talent TVN

Miłosz Bachonko z Lublina zwycięzcą „Mam Talent”!

2022-11-26 22:19

13-letni Miłosz Bachonko pochodzący z Lublina zwyciężył w telewizyjnym programie „Mam Talent”! Młody akordeonista pokonał 9 pozostałych finalistów i zgarnął 300 tys. zł!

Miłosz Bachonko w „Mam Talent” oczarował jurorów i widzów

13-latek z Lublina niedawno postanowił spróbować swoich sił w 14. edycji „Mam Talent” i już podczas eliminacji oczarował wszystkich zgromadzonych w studio, zdobywając „złoty przycisk” i przechodząc tym samym od razu do występów na żywo. Jego kolejny występ w talent-show nie pozostawił złudzeń innym uczestnikom – skład jurorski w składzie: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Jan Kliment zgodnie przyznali mu „platynowy przycisk”, równoznaczny z automatycznym przejściem do finału programu.

– Ta zgodność co do przyznania platynowego przycisku pokazuje rangę artysty – podkreślała Agnieszka Chylińska.

– Mieliśmy w głowie to, że Miłosz po prostu jest geniuszem – tłumaczyła Małgorzata Foremniak.

Miłosz Bachonko w finale „Mam Talent”

W wielkim finale widzowie zobaczyli występy 10 najlepszych uczestników 14. edycji „Mam Talent”. Jako ostatni z nich na scenie wystąpił Miłosz Bachonko, a towarzyszyli mu muzycy z Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka. Młody akordeonista w finałowym występie razem z orkiestrą zaprezentował skomponowany przez siebie utwór! Jurorzy ponownie nie kryli zachwytu.

– Jesteś geniuszem, wiedzieliśmy o tym już od półfinału. Jesteś niesamowity, nieziemski, trzeba Cię po prostu słuchać i słuchać, i słuchać – nie szczędził komplementów Jan Kliment.

– Życzę Ci, aby droga Twojej twórczości była zawsze jasna – wtórowała mu Małgorzata Foremniak, która porównała Miłosza do Fryderyka Chopina.

– Ja nie mam słów, poza poczuciem, że mam do czynienia z tak zdolnym człowiekiem, Myślę, że świat Ci tego nie daruje, że będzie chciał Ciebie i Twoich kompozycji. Jesteś genialnym chłopakiem – ponownie nie kryła zachwytu Agnieszka Chylińska.

Warto jednak zaznaczyć, że w finale to nie jurorzy, a głosowanie widzów decydowały o wygranej. I to właśnie głosami oglądających zwycięzcą 14. edycji „Mam Talent” został Miłosz Bachonko! Akordeonista z Lublina zgarnął tym samym główną wygraną w kwocie 300 tys. zł!

- Jestem w szoku, że tak się stało. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Dziękuję też orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie, która zgodziła się ze mną dzisiaj wystąpić. Jestem niesamowicie szczęśliwy! - mówił po wygranej Miłosz Bachonko.

Kim jest Miłosz Bachonko?

Miłosz Bachonko to 13-letni akordeonista, pochodzący z Lublina. Z muzyką związany jest od 5. roku życia. Aktualnie uczy się w Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie. Mimo młodego wieku ma już na koncie własne akordeonowe kompozycje oraz ponad 80 koncertów solowych w kraju i za granicą. Miłosz jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów akordeonowych, a za jego największy dotychczasowy sukces można uznać zwycięstwo w 5. edycji telewizyjnego talent show muzyki klasycznej – Virtuosos 4+ 2021.

Miłosz ma już na koncie także swoją debiutancką płytę, która została wydana w 2020 r. Znajdują się na niej jego autorskie kompozycje, w tym trzyczęściowa Suita „AccoTocca” oraz „Toccata nr. 2 a-moll”.

Ciekawostka: poza muzyką Miłosz uwielbia także piłkę nożną!

Miłoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!