Mikrokawalerka na sprzedaż w Lublinie. Taki metraż jest nielegalny dla średniego psa

i

Autor: unsplash.com/https://lublin.nieruchomosci-online.pl/ Zdjęcie ilustracyjne

handel

Mikrokawalerka na sprzedaż w Lublinie. Taki metraż jest nielegalny dla średniego psa

2024-04-17 8:23

Jeżeli marzycie o swoim własnym „M”, to w Lublinie pojawiła się ciekawa oferta mieszkaniowa za niewielkie pieniądze. Co prawda, na pewno sporym minusem jest fakt, że w lokum trzymanie średniego psa nie jest legalne, ale na pewno znajdą się chętni na własne 11 metrów kwadratowych.

Sytuacja mieszkaniowa dla młodych jest coraz trudniejsza. Liczba chętnych na własne cztery kąty nie maleje, ale za to zdecydowanie rosną ceny za 1 mkw. Dlatego też „patodeweloperka” w Polce naprawdę kwitnie, a ogłoszenia z tzw. mikrokawalerkami natychmiast znikają.

W ostatnim czasie w Lublinie w dzielnicy Dziesiąta pojawiał się lokal do kupienia za 110 tys. zł. Jak na mieszkanie w mieście wojewódzkim nie wydaje się to dużo. Niestety lokal ma tylko 11 m kw. Zatem cena za 1 mkw jest naprawdę porażająca!

Krótka wcale nie najkrótsza, czyli poszukiwania najkrótszej ulicy w Lublinie

W ogłoszeniu czytamy: „Kawalerka o metrażu 11 m2 składająca się z jednego pomieszczenia z aneksem kuchennych, oddzielnej łazienki oraz części sypialnianej w antresoli. Położona w kompleksie mieszkań, w budynku wielorodzinnym, na parterze”.

Po lewej stronie od wejścia jest aneks kuchenny z szafkami, lodówką, pralką i zlewozmywakiem. Nie było jednak miejsca na kuchenkę ani płytę grzewczą. W łazience jest duża kabina prysznicowa i toaleta. Łóżko umieszczone jest na antresoli.

Obecny właściciel mieszkania zapewnia, że kawalerka jest cały czas zamieszkiwana, a lokator płaci 1100 zł miesięcznie.

Mieszkanie mniejsze niż kojec dla średniego psa

W par. 94. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

- Mieszkanie powinno mieć powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 25 m kw – czytamy.

Tyle że dotyczy to nowego budownictwa.

Warto też przypomnieć, że trzymanie psa w tak małym metrażu, jaki proponuje mikrokawalerka w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie, jest nielegalne. Jak czytamy w Ustawie  z dnia 18 września 2020 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, w art. 9:

Trzymanie zwierząt w kojcu jest dozwolone, pod warunkiem zapewnienia zwierzęciu odpowiedniej powierzchni, zapewniając zwierzęciu o wysokości w kłębie:

1)     do 50 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie  mniej niż 9 m2;

2)     od 51 cm do 66 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 12 m2;

3)     powyżej 66 cm – powierzchnię kojca wynoszącą nie mniej niż 15 m2.

Jednak jak się okazuje, wielu sprzedawców uznaje, że dla mieszkańca Lublina 11 mkw  będzie zupełnie wystarczające.

Zobacz także: Lublin jak Miami Vice City. Zobacz miasto pełne neonów z lat 70’