Mikołajkowy weekend w Lublinie. Oto najciekawsze wydarzenia w mieście!

2022-12-02 15:57
Mikołajkowy weekend w Lublinie
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Pierwszy grudniowy weekend w Lublinie obfituje w liczne wydarzenia związane ze zbliżającymi się Mikołajkami. W trakcie części z nich będzie można kupić mikołajkowe prezenty dla bliskich. Sprawdziliśmy, co 3-4 grudnia będzie działo się w mieście!

Grudzień to miesiąc, w którym większość z nas wyczekuje świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej jednak obchodzone są Mikołajki. W tym roku 6 grudnia wypada we wtorek, ale w Lublinie mikołajkowych atrakcji nie będzie brakowało już w ten weekend! Jakie wydarzenia warto odwiedzić? Zobaczcie nasze subiektywne TOP 8!

Społeczny Kiermasz Mikołajkowy i spotkanie z Mikołajem

3 grudnia w Galerii Olimp w Lublinie w godz. 10-16 odbędzie się Społeczny Kiermasz Mikołajkowy i spotkanie z Mikołajem. Podczas wydarzenia będzie można zakupić m.in.: ozdoby choinkowe, świąteczne kartki i stroiki oraz upominki. Wystawcy będą dostępni na parterze w holu głównym galerii.

Organizatorzy zapowiadają również atrakcje dla najmłodszych, a główną z nich będzie spotkanie ze świętym Mikołajem, który chętnie będzie pozować do zdjęć! Ponadto odbędą się konkursy i zabawy, a w godz. 12-18 będzie można skorzystać z warsztatów dekorowania pierniczków świątecznych czy ozdabiania bombek.

Jarmark Świąteczny „Polska smakuje”

3 grudnia w centralnej części centrum handlowego SKENDE Lublin pojawią się drewniane świąteczne domki, w których będzie można kupić ręcznie robione ozdoby i lokalne produkty, a stanie się to za sprawą Jarmarku Świątecznego „Polska Smakuje”. W trakcie wydarzenia dzieci mogą liczyć na warsztaty z tworzenia tradycyjnych ozdób. Zajęcia będą prowadzone przez koła gospodyń wiejskich.

Jarmark ten będzie się odbywał w następujące dni: 3, 10, 11 oraz 17-18 grudnia.

Warsztaty świąteczne i spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj odwiedzi także galerię VIVO! Lublin. W holu głównym w godz. 11-18 w sobotę (3 grudnia) odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi będą mogli stworzyć ozdoby choinkowe. Oprócz tego Św. Mikołaj poprowadzi dla nich zabawy i gry oraz rozda słodkie upominki, a także chętnie zapozuje do zdjęć!

Mikołaj odwiedzi Lumina Park w Lublinie

Od 3 do 11 grudnia w parku iluminacji znajdującym się na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS będzie można spotkać Świętego Mikołaja, który będzie rozdawał słodkie upominki! Lumina Park jest otwarty w godz. 16-21, a ostatnie wejście jest możliwe o godz. 20. Wejście od ul. Willowej. Wstęp jest biletowany.

Mikołajkowe Laser Party na Icemanii

W sobotę (3 grudnia) w godz. 19-21 na lodowisku Icemania odbędzie się już 16. edycja Laser Party. Tym razem będzie to edycja mikołajkowa, podczas której nie zabraknie pokazów i gier z upominkami. Wydarzenie jest biletowane – wejściówki do kupienia w cenie 29 zł.

Świąteczny Targ Prezentów Świątecznych

W niedzielę (4 grudnia) na Lubartowskiej 77 w Lublinie odbędzie się Świąteczny Targ Prezentów Świątecznych, podczas którego będzie można kupić m.in. miody, kawy, czekolady czy syropy od lokalnych wystawców, a także gry planszowe i rękodzieło. Wydarzenie będzie trwało w godz. 10-17.

Targi Takie Rzeczy na Święta

Także 4 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie na korytarzu przy Kinie CK odbędą się targi pod hasłem „Takie Rzeczy na Święta”. Będzie można tam nabyć m.in. świąteczne ozdoby, biżuterię, ceramikę czy świece. Początek wydarzenia o godz. 10.

Orszak Świętego Mikołaja

Po raz dziewiąty ulicami Lublina przejdzie Orszak Świętego Mikołaja. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę (4 grudnia) o godz. 14 na Rynku Głównym Starego Miasta od występów zespołów dziecięcych, zaś barwny korowód wyruszy stamtąd około pół godziny później trasą: Rynek – ul. Bramowa – Brama Krakowska – ul. Lubartowska – ul. Czwartek – ul. Szkolna – ul. ks. Michała Słowikowskiego - plac kościelny Parafii pw. św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie. Przed kościołem na uczestników także będą czekać ciekawe atrakcje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE