Mieszkańcy Lublina posprzątają swoje miasto. W ten sposób będą świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Mieszkańcy Lublina posprzątają swoje miasto. W ten sposób będą świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi

2024-04-18 14:19

W najbliższych dniach odbędzie się społeczna akcja sprzątania Lublina. Mieszkańcy będą porządkować tereny w swoich dzielnicach. Dodatkowo do akcji włączą się uczniowie z 27 lubelskich szkół.

Rockoskop: oto nasz przegląd dyskografii zespołu REPUBLIKA

- Ta edycja "Posprzątajmy Lublin na wiosnę" będzie trochę dłuższa, gdyż nie będziemy sprzątali tylko przez jeden dzień, a przez trzy dni. Sprzątanie ruszy w sobotę i będzie również odbywało się w poniedziałek i wtorek 22 i 23 kwietnia. Do tej akcji w tym roku włączą się uczniowie 27 lubelskich szkół, a także rady dzielnic. W tej chwili mamy zgłoszenia od sześciu rad dzielnic: Dziesiąta, Głusk, Szerokie, Sławinek, Wrotków oraz Czuby Południowe, ale nie zamykamy jeszcze listy, jest jeszcze czas na zgłoszenia - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Tak naprawdę to główną ideą tej akcji nie jest samo sprzątanie, a ten aspekt edukacyjny, aspekt by zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie, zwrócić uwagę na tereny, które mamy po sąsiedzku, ale też żeby po prostu uczyć właściwych zachowań. W szczególności kierowane jest to do dzieci ze szkół podstawowych.

Osoby, które zechcą pomóc w sprzątaniu zostaną wyposażeni w rękawice i worki. Trzeba się po nie zgłosić do siedziby Wydziału Ochrony Środowiska przy ul. Tomasza Zana 38.

Tegoroczna akcja "Posprzątajmy Lublin na wiosnę" odbędzie się 20, 22 i 23 kwietnia.