Miał nielegalny arsenał, a w nim amunicję, granaty i pociski artyleryjskie!

2022-09-05 15:24

Przez przypadek w trakcie interwencji w związku z nieporozumieniem sąsiedzkim puławscy policjanci ujawnili nielegalny arsenał broni i amunicji. Ilość broni, jaką przechowywał nielegalnie 54-letni właściciel posesji w budynku gospodarczym, wymagała udział saperów wojskowych, a także zabezpieczenia ze strony straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i energetycznego. Ile broni miał na posesji mężczyzna, zapraszamy do artykułu.

Nielegalny arsenał na podwórku

W sobotę (3 wrześnie) policjanci z puławskiej komendy interweniowali w sprawie nieporozumień sąsiedzkich w gminie Końskowola. W trakcie interwencji uwagę policjantów zwróciła olbrzymia kolekcja militariów oraz poroże dzikiej zwierzyny. Broń znajdowała się w budynku gospodarczym mężczyzny, który awanturował się z sąsiadem. Policjanci natychmiast powiadomili o nielegalnym arsenale dyżurnego i podjęli dalsze czynności w tej sprawie. 54-letni właściciel posesji i nielegalnego arsenału został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.

Czynności mające na celu zebranie wszystkich materiałów wybuchowych trwały aż dwa dni i były wykonywane pod ścisłym nadzorem kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Na miejsce, poza policyjnymi pirotechnikami oraz puławskimi kryminalnymi skierowano kryminalnych z KWP w Lublinie oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie.

Niezbędny okazał się także udział saperów wojskowych, a także zabezpieczenie ze strony straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i energetycznego. W wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych, należących do 54-latka, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 4300 sztuk amunicji pistoletowej i karabinowej, 35 sztuk granatów różnego rodzaju, 12 pocisków artyleryjskich, 15 zapalników, 2 miny oraz kilka sztuk broni palnej i elementów broni. Poza nielegalnym arsenałem na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli także 26 sztuk poroży oraz linkę metalową, wykorzystywaną prawdopodobnie jako wnyki. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubelskie. Potrąciła 11-latkę na hulajnodze i zaraz odjechała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE