Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Przybywa czarnych punktów!

2022-06-30 15:44
Wakacyjna mapa wypadków drogowych na żywo
Autor: Canva / fot. Policja

Już po raz 4 ruszył projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022”. Zamieszona przez Policję mapa wypadków drogowych na żywo robi ogromne wrażenie. Ofiary tych wypadków drogowych nie wrócą do domu z wakacji. Sprawdźcie sami ponurą wakacyjną statystykę z polskich dróg!

Mapa wypadków drogowych na żywo - te osoby nie wrócą z wakacji

Wakacje to okres, w którym wyruszamy na drogi, by spędzić wraz z rodziną lub przyjaciółmi wymarzone wakacje. Niestety co roku wiele osób nie wraca z wakacyjnych wyjazdów. Pomimo o wiele wyższych mandatów piratów drogowych nie brakuje na polskich drogach. To już 4 raz, kiedy to na Policja, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, umieszcza aktualną mapę śmiertelnych wypadków na drogach w okresie wakacyjnym.

Mapa jest na bieżąco aktualizowana na podstawie otrzymanych przez policjantów zgłoszeń. Znajdziecie na niej dokładną liczbę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu, takimi jak lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia. Mapa jest dostępna dla wszystkich i zawiera statystyki zebrane przez policjantów od początku wakacji.

Jak podaje na swojej stronie Policja „Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.”.

Każdy punkt zaznaczony na tej mapie drogowej to czyjaś śmierć i tragedia dla wielu rodzin. Policjanci apelują o rozwagę podczas wakacyjnych wyjazdów.

Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności, czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.”.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.” – podaje Policja na swojej stronie.

Mapę z aktualnymi danymi z wypadków drogowych znajdziecie TUTAJ.

Pijacki rajd Franka Sterczewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE