Makabryczne sceny w pow. lubartowskim. Dwa duże psy zagryzły mężczyznę

i

Autor: unsplash.com

Lubelskie: Makabryczne sceny w pow. lubartowskim. Dwa duże psy zagryzły mężczyznę

2022-07-25 13:10

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Jeziorzany. 48-letni mężczyzna został zagryziony przez psy – prawdopodobnie przez owczarki belgijskie. Jeden z psów został na miejscu odstrzelony przez funkcjonariuszy, a drugi uciekł. Na razie nie znany jest właściciel zwierząt.

Jak poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, do zdarzenia doszło w sobotę w gminie Jeziorzany (pow. lubartowski).

- Przy drodze gruntowej znaleziono zwłoki 48-latka, który miał ślady po wielu ugryzieniach przez psy. Ze względu na to, że przy ciele mężczyzny były również ślady łap, policjanci z prokuratorem podejrzewali, że doszło do pogryzienia przez psy – powiedziała Kępka.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że psy zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Najprawdopodobniej były to owczarki belgijskie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli agresywne psy na jednej z posesji.

Lublinianin korzystał rano z WC i na plecy spadł mu wąż. Zwierzę wyskoczyło z wentylacji [GALERIA] 

- Podjęto próbę ich uśpienia, a potem zadecydowano o ich odstrzale. Jeden został odstrzelony na miejscu, a drugi został na pewno postrzelony, po czym uciekł - dodała.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwa ustalanie właściciela psów.

Sekcja zwłok 48-latka zaplanowana jest na środę. Przeprowadzona ma zostać również sekcja zwłok zastrzelonego psa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE