autobus lublin dworzec lublin

i

Autor: MG

Komunikacja miejska

Majówka 2024 w Lublinie. Cięcia w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

2024-04-23 20:49

Tradycyjnie Zarząd Transportu Miejskiego z racji majówki przygotował specjalny rozkład jazdy. Autobusy i trolejbusy rzadziej pojawią się na ulicach miasta. Nie są to jednak wszystkie zmiany, które niebawem wejdą w życie.

Majówka w lubelskiej komunikacji miejskiej zaczyna się już w poniedziałek 29 kwietnia, a kończy w niedzielę 5 maja. W tym okresie będą funkcjonować rozkłady jazdy „dzień powszedni, specjalny” i „dzień świąteczny, rok szkolny” (1, 3 i 5 maja), a co za tym idzie – autobusy i trolejbusy wyjadą rzadziej.

Zmian jednak jest więcej. Lubelska komunikacja miejska od soboty 27 kwietnia wychodzi naprzeciw słonecznym dniom – od tego dnia linia nr 15 zakończy kurs w Dąbrowie także w dni powszednie specjalne, soboty i niedziele. Ją i linię nr 40 od najbliższego weekendu w soboty i niedziele obsługiwać będą przegubowce, ale zmienią się godziny ich odjazdów. Zmiany zajdą też na os. Poręba – jeden kurs linii nr 301 w drugim szczycie komunikacyjnym w dzień powszedni normalny wyjedzie o 16:43, a nie jak dotąd o 16:26.

Kolejne zmiany dotyczą przystanków. Od soboty na trasie linii nr 28 pojawi się Osmolice – rondo NŻ 02, a Wyszyńskiego-cmentarz będzie funkcjonował jako przystanek stały, a nie na żądanie.

Zobacz zdjęcia: Otwarty jest od kilku miesięcy. Tak wygląda zwyczajny dzień na lubelskim dworcu [GALERIA]

Rozkosze u kata, czyli Lublin w świetle czerwonych latarni...