Lublinalia 2023 trwają w najlepsze!

i

Autor: PW

lublinalia 2024

Lublinalia 2024. Wiemy, kiedy odbędzie się studencka impreza! Już nie darmowa

2024-04-30 15:28

Już wiadomo, kiedy po raz drugi w historii odbędą się Lublinalia, czyli łączone juwenalia trzech lubelskich uczelni.

Tegoroczne Lublinalia odbędą się w dniach 2-4 maja.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Lublinalia 2024 organizowane są przez trzy samorządy studenckich lubelskich uczelni – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Medycznego. Wspiera je Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. Warto tu wspomnieć, że w zeszłym roku w gronie organizatorów były cztery uczelnie, wchodzące w skład Związku Uczelni Lubelskich. W tym roku zabrakło w niej Politechniki Lubelskiej. Wg Kuriera Lubelskiego uczelnia będzie organizować własną biletowaną imprezę na terenach zielonych, które do niej należą.

Przypomnijmy, w zeszłym roku studenci i studentki bawili się na zielonych terenach Browaru Perły. Na imprezie trwającej przez cztery dni wystąpił m.in. Mrozu i Kult. Właśnie ten ostatni zespół zabrał głos w sprawie niedociągnięć organizacyjnych związanych z wydarzeniem – kolejki na darmowy występ kultowej grupy były tak długie, że wśród oczekujących dochodziło nawet do omdleń. Samo czekanie nie przynosiło rezultatów, bo limit osób mogących przebywać na terenie imprezy został osiągnięty i kolejne nie były wpuszczane

– Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami jeszcze nie raz tego lata, a gdy wrócimy do Lublina, jesteśmy przekonani, że dla wszystkich starczy miejsca – napisał wówczas zespół na swojej stronie.

W tym roku Lublinalia również odbędą się na terenach zielonych przy ul. Bernardyńskiej. Wstęp na bilety będzie płatny, a ich wysokość ma być "na studencką kieszeń".

Zobacz zdjęcia: Lublinalia 2023! Zobacz zdjęcia z drugiego dnia

Juwenalia na Politechnice Bydgoskiej