Lublin: ZTM kupuje nowe autobusy elektryczne

2020-03-24 10:43 Bartłomiej Ważny
Lublin: ZTM kupuje nowe autobusy elektryczne
Autor: ZTM Lublin Lublin: ZTM kupuje nowe autobusy elektryczne

W Lublinie pojawią się kolejne autobusy elektryczne. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował właśnie o rozstrzygnięciu dwóch postępowań na zakup łącznie 12 pojazdów.

O kolejnych 12 elektrycznych autobusów powiększy się bezemisyjny tabor lubelskiej komunikacji miejskiej. Pojazdy dostarczy do Lublina firma Solaris. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął postępowania przetargowe na dostawę 12 pojazdów. Wartość obu zamówień opiewa na kwotę ponad 32 mln zł.
- Autobusy elektryczne będą niskopodłogowe, o długości 12 metrów, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane i klimatyzowane - wyjaśnia Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie. - Na pokładzie pojazdów znajdą się biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką. Nowy tabor będzie miał zamontowane bramki liczenia pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Dostawy pojazdów są przewidziane w listopadzie 2021 roku (7 sztuk) oraz w kwietniu 2022 roku (5 sztuk). 7 autobusów elektrycznych zostanie skierowanych na linie: nr 1, 6 i 7, zaś pozostała "piątka" do obsługi linii nr 2.

ZTM w Lublinie przypomina też, że w związku z podpisanymi kontraktami z firmą Solaris, oczekujemy dodatkowo na dostawę 35 pojazdów elektrycznych (20 elektrobusów i 15 trolejbusów przegubowych). Ich dostawy rozłożone są na okres od listopada 2020 roku (5 trolejbusów), do kwietnia 2021 roku (10 trolejbusów) i września 2021 roku (20 autobusów elektrycznych).