Lublin: Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia na ul. Lipowej

2021-04-13 13:09
Prace prowadzone są m. in. na ul. Lipowej
Autor: Bartłomiej Ważny Prace prowadzone są m. in. na ul. Lipowej

Kierowcy, ale i pasażerowie autobusów muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Od 14 kwietnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Lipowej, na odcinku od ul. Okopowej do ul. Narutowicza. Na czym polega ta zmiana i jak długo potrwa? Szczegóły poniżej.

Na ul. Lipowej wciąż trwają prace budowlane. Od 14 kwietnia nastąpi tam kolejna zmiana organizacji ruchu. Na odcinku od ul. Okopowej do wjazdu na cmentarz ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, środkowymi pasami jezdni. Z ruchu wyłączone zostaną skrajny lewy i skrajny prawy pas. Dalej od wjazdu na cmentarz aż do ul. Narutowicza ruch przeniesie się po stronie ul. Sztajna. Pasy od strony ul. Rowerowej będą zamknięte.

Zmiana organizacji ruchu w tym kształcie potrwa około miesiąca. Drogowcy będą w tym czasie wykonywać poszerzenie dla prawoskrętu do ul. Ofiar Katynia, korektę geometrii, przykanaliki do kanalizacji deszczowej. Położą też warstwę wiążącą.

W kolejnych etapach zakłada się otwarcie dla ruchu ul. Lipowej, ul. Krakowskie Przedmieście oraz zamknięcie ul. Okopowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipową do ul. Chopina. Dokładny termin wprowadzenia tych zmian poznamy niebawem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE