Studenci walczą o założenie firmy

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Lublin UP. Studenci lubelskich uczelni powalczą w konkursie biznesowym

2023-03-09 12:08

Zasady są proste. Studenci i doktoranci lubelskich uczelni zakładają zespoły liczące od 2 do 5 osób. Przygotowują projekt biznesowy. A potem walczą o założenie swojego start-upu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca.

Lublin UP to efekt współpracy Miasta Lublina, Związku Uczelni Lubelskich i Fundacji WeDo. Rywalizacja uczelni wpisuje się jednocześnie w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Poprzez międzyuczelniany konkurs Lublin Up! chcemy rozwijać wśród młodych kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz zwrócić ich uwagę na możliwości zbudowania własnej firmy w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W konkursie mogą brać udział studenci i doktoranci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego, zrzeszeni w zespołach projektowych od dwóch do pięciu osób.

Pomysły zgłaszane do konkursu muszą wpisywać się w co najmniej jedną ze specjalizacji gospodarczych Lublina. To przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, nowoczesne usługi biznesowe.

Wygrywa pomysł o największych szansach na powodzenie na rynku. – Zespoły będą miały okazję pracować z mentorami i ekspertami, którzy dzięki praktycznej wiedzy przybliżą im ścieżkę wdrożenia zgłoszonych rozwiązań, a także obejmą mentoringiem i udzielą porad w jaki sposób ulepszyć pomysły biznesowe – wyjaśnia Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Rekrutacja trwa do 24 marca. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Przedsiębiorczy Lublin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE