Lublin: Trolejbusy zostaną bez prądu? Kolejny przetarg zakończył się fiaskiem

2022-10-06 14:42
Lublin: Trolejbusy zostaną bez prądu? Kolejny przetarg zakończył się fiaskiem
Autor: OM

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w dalszym ciągu nie znalazło dostawcy energii elektrycznej. W drugim przetargu ogłoszonym przez miejską spółkę nie wzięła udziału ani jedna firma. Czy to oznacza, że trolejbusy i autobusy elektryczne przestaną jeździć po Lublinie?

- Nie ma obaw, że z dnia na dzień po lubelskich ulicach przestaną kursować trolejbusy, czy autobusy elektryczne - mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK w Lublinie. - Dostawy energii realizowane są bez problemu. Obecnie Spółka korzysta z dostawcy rezerwowego, którym jest PGE Obrót S.A. Ale wiąże się to - niestety - z dużo wyższymi stawkami. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to wzrost nawet czterokrotny.

Lubelskie MPK czekało do 4 października na oferty firm dostarczających energię elektryczną.

- Przetarg dotyczył dostawy energii, w głównej mierze potrzebnej do zasilania sieci trolejbusowej oraz ładowania autobusów elektrycznych, w okresie od 1 grudnia br. do końca roku 2023, w łącznej ilości szacunkowej 19 500 MWh. Ponieważ w przetargu nie wpłynęła żadna oferta, postępowanie to zostało unieważnione - dodaje Opasiak.

MPK Lublin planuje w ciągu najbliższych tygodni ogłosić kolejny przetarg na dostawę energii elektrycznej. Będzie to już trzecie podejście.

W pierwszym wpłynęły trzy oferty i wszystkie trzy były za drogie. Gdy miejska spółka zdecydowała się zwiększyć środki na ten cel, firma, która została wybrana ostatecznie nie podpisała umowy i przetarg został unieważniony.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE