film

Lublin rozkochuje w sobie branżę filmową! Te produkcje były kręcone w naszym mieście [ZDJĘCIA]

2024-04-15 18:02

Nie od dziś wiadomo, że Lublin wpadł w oko ekipom filmowym. W tym materiale znajdziecie zdjęcia z produkcji, które w ostatnim czasie przeniosły nasze miasto na ekrany!

Informacje o utrudnieniach związanych z kręceniem filmu w Lublinie już dawno przestały kogokolwiek dziwić. W ostatnim czasie do naszego miasta coraz chętniej przyjeżdżają ekipy z różnych zakątków świata, by osadzić akcję swoich produkcji w możliwościach przestrzennych, które są u nas dostępne. W oko kamery wpadły jednak nie tylko klimatyczne uliczki Starego Miasta, lecz także Muzeum Wsi Lubelskiej oraz okolice Centrum Spotkania Kultur. Jeszcze nie widzieliśmy efektów wszystkich produkcji, które powstawały w Lublinie, ale dużą część z nich już mogliśmy podziwiać na ekranach.

W zeszłym roku seria doniesień o filmowych hitach zaczęła się od informacji o tym, że w Lublinie był kręcony „Znachor”. Niedługo później Netflix opublikował „Dziewczynę i kosmonautę”, który w większości produkowano w naszym mieście. Co parę tygodni okazywało się, że właśnie u nas powstają „Sami swoi. Początek”, „Matylda”„Korona królów. Jagiellonowie” i „A Real Pain”. A to tylko kilka z tytułów związanych z Lublinem. Ostatnio zawitała tu ekipa kręcąca trzeci sezon serialu „Fundacja”.

Zobacz zdjęcia: Lublin rozkochuje w sobie branżę filmową! Te produkcje były kręcone w naszym mieście

ZNACHOR: Leszek Lichota i Anna Szymańczyk o nowej adaptacji polskiego klasyka