Lublin: Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Otrzymał 15 zarzutów

2021-04-12 14:01
Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Usłyszał 15 zarzutów
Autor: Pixabay Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Usłyszał 15 zarzutów

Kryminalni z Lublina złapali mężczyznę, który kilka dni temu przywłaszczył sobie znaleziony w taksówce portfel i korzystał bez skrępowania ze znalezionej tam karty płatniczej. Policjantom udało się namierzyć złodzieja i postawić mu aż 15 zarzutów. Sprawdź szczegóły.

Na VI Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące utraty portfela. Ktoś przywłaszczył sobie jego portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi, po tym, jak mężczyzna zostawił go w taksówce. Okazało się, że złodziej zdążył 13 razy zapłacić metodą zbliżeniową kartą, którą „znalazł” w portfelu. Kupował głównie alkohol i papierosy na łączną kwotę prawie 1000 zł.

Policjantom udało się namierzyć sprawcę przywłaszczenia portfela. Jak się okazało był to 31-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli przywłaszczone dokumenty oraz kartę płatniczą. Jakby tego było mało, mężczyzna posiadał też amfetaminę w ilości 50 działek dilerskich.

31-latek usłyszał aż 15 zarzutów: przywłaszczenia dokumentów, posiadania narkotyków oraz 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Tylko za te ostatnie zarzuty grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE