Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Usłyszał 15 zarzutów

i

Autor: Pixabay Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Usłyszał 15 zarzutów

Lublin: Przywłaszczył sobie cudzy portfel. Otrzymał 15 zarzutów

2021-04-12 14:01

Kryminalni z Lublina złapali mężczyznę, który kilka dni temu przywłaszczył sobie znaleziony w taksówce portfel i korzystał bez skrępowania ze znalezionej tam karty płatniczej. Policjantom udało się namierzyć złodzieja i postawić mu aż 15 zarzutów. Sprawdź szczegóły.

Na VI Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące utraty portfela. Ktoś przywłaszczył sobie jego portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi, po tym, jak mężczyzna zostawił go w taksówce. Okazało się, że złodziej zdążył 13 razy zapłacić metodą zbliżeniową kartą, którą „znalazł” w portfelu. Kupował głównie alkohol i papierosy na łączną kwotę prawie 1000 zł.

Policjantom udało się namierzyć sprawcę przywłaszczenia portfela. Jak się okazało był to 31-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli przywłaszczone dokumenty oraz kartę płatniczą. Jakby tego było mało, mężczyzna posiadał też amfetaminę w ilości 50 działek dilerskich.

31-latek usłyszał aż 15 zarzutów: przywłaszczenia dokumentów, posiadania narkotyków oraz 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Tylko za te ostatnie zarzuty grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne