Lublin: Promieniowanie zniszczy koronawirusa w autobusach

2021-10-22 11:55
Lublin: Promieniowanie zniszczy koronawirusa w autobusach
Autor: Jacek Werner

W lubelskich autobusach komunikacji miejskiej ma być jeszcze bezpieczniej. Tam koronawirusa będzie niszczyło promieniowanie. Już niedługo w 250 pojazdach zostaną zamontowane urządzenia do dezynfekcji klimatyzowanego powietrza wykorzystujące promieniowanie UV-C. Umowa na zakup i montaż takich urządzeń właśnie została zakontraktowana.

- System wykazuje wysoką skuteczność neutralizującą i jest w pełni bezpieczny dla naszych pasażerów - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie. - Jest to skuteczny system ciągłej dezynfekcji powietrza przepływającego przez układy klimatyzacji i dystrybucji powietrza w autobusach i trolejbusach, wykorzystujący promieniowanie UV-C o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie. Dzięki specjalnym osłonom nie kieruje promieniowania UV-C do przestrzeni pasażerskiej. Może być więc bezpiecznie eksploatowany podczas realizacji codziennych zadań przewozowych i obecności pasażerów w pojeździe.

250 lamp, które właśnie kupuje lubelski ZTM nie wystarczy, żeby wyposażyć w nie wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżące po Lublinie. ZTM planuje jednak sukcesywne zwiększanie liczby lamp.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE