GALERIA

Lublin jak Miami Vice. Zobacz miasto pełne neonów z lat 70’ [GALERIA]

2024-04-16 8:17

Lubelskie neony w czasach PRL-u robiły ogromne wrażenie! Stolica województwa lubelskiego przyciągała do siebie plejadą niezwykłych barw i świateł. Aż ciężko uwierzyć, że kiedyś tak wyglądał Lublin! Koniecznie zobaczcie te zdjęcia!

Wśród zdjęć na stronie internetowej Fotopolska.eu pojawiły się zdjęcia Andrzeja Kozłowskiego – fotografa z miejscowości Wilkołaz (pow. kraśnicki), którego lata temu zachwyciły kolorowe neony. Trzeba przyznać, że miasto przypomina w takiej odsłonie Miami Vice City z popularnych filmów czy gier. Zdjęcia zostały zrobione w latach 70’, czyli w czasach PRL-u. Choć minęło dopiero 50 lat, to miasto dziś wygląda zupełnie inaczej, a wszystko dzięki tym kolorowym światłom!

Gala PZB Suzuki Boxing Night 27 w Lublinie

- Ich efektowność w szarzyźnie PRL była niesamowita. Kiedy szedłem Krakowskim Przedmieściem, czułem się jak w Las Vegas. Były przepiękne i było ich naprawdę dużo. Nic ich nie zastąpi, tych czystych, przyjemnych kolorów, którymi świeciły. Zdjęcia tylko w połowie oddają, jakie wtedy było miasto - opowiadał Andrzej Kozłowski w wywiadzie dla lubelskiego Gazety Wyborczej.

Postanowiliśmy przejrzeć archiwa starych zdjęć z lat 70’, abyście mogli znów podziwiać piękne neony, którymi kiedyś było przystrojone miasto! Wśród fotografii znajdziecie nie tylko prace Andrzeja Kozłowskiego, ale także i wiele innych! Koniecznie zobaczcie!

Zobacz także: Na otwarciu Ogrodu Botanicznego były tłumy