Pobił kierowcę, bo nie spodobała mu się trasa przejazdu

i

Autor: Pixabay Pobił kierowcę, bo nie spodobała mu się trasa przejazdu

Lublin: Ciężko pobił kierowcę i ukradł auto. Powód? Nie spodobała mu się trasa przejazdu

2021-05-13 12:17

29-latek z Lublina zamówił przejazd z popularnej firmy świadczącej usługi przewozowe. Podczas kursu nie spodobało mu się to, że kierowca jedzie trasą wyznaczoną przez nawigację. Zamiast jednak napisać negatywny komentarz, postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość pięściami…

Cała sytuacja rozegrała się przy ul. Organowej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń policjantów 29-letni mężczyzna poprosił przypadkowych przechodniów o wezwanie popularnej firmy świadczącej usługi przewozowe na terenie naszego miasta. Mężczyzna chciał dostać się do centrum, bo podobno zgubił tam tablice rejestracyjne od swojego auta. Podczas jazdy zamówionym autem, 29-latkowi nie spodobało się to, że kierowca korzysta z trasy wyznaczonej przez nawigację. Zaczął rzucać nazwami ulic i próbował wymusić zmianę trasy. Wtedy kierowca oświadczył, że jest spoza Lublina i nie zna dokładnie wszystkich ulic. Wyznanie spowodowało, że pasażer wpadł w szał.

Zaczął wykrzykiwać, że jest kibicem jednej z lubelskich drużyn, wyzywał młodego kierowcę i groził mu zabójstwem. Gdy dotarli do celu, pasażer wyskoczył z auta i zaczął okładać kierowcę pięściami po głowie. W pewnym momencie próbował go też udusić.

W pewnym momencie mężczyźnie udało się oswobodzić i uciec. To nie zniechęciło oprawcy. Wsiadł w auto, które kierowca zostawił i ruszył za nim w pościg. Na szczęście kierowca zdążył schronić się w jednej z klatek i przy pomocy przechodnia wezwał na miejsce policję.

Funkcjonariusze szybko namierzyli agresywnego 29-latka. W trakcie zatrzymania wcale nie spuszczał z tonu. Wyzywał policjantów i był agresywny. Badania pokazały, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu oprawca trafił do Prokuratury Lublin – Północ, gdzie usłyszał zarzuty: usiłowania zabójstwa, kradzieży samochodu, kierowania pod wpływem alkoholu oraz znieważenia policjantów. Został też tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.

Raport z Anteny 13.05