Lubelskie: Wystarczyła chwila nieuwagi. Nie żyje młody pracownik rażony prądem

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: Wystarczyła chwila nieuwagi. Nie żyje młody pracownik rażony prądem

2022-10-14 9:58

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Zaryte. Pracownik firmy prowadzącej prace związane z oczyszczaniem terenu pod linią energetyczną został porażony prądem. Jego życia nie udało się uratować.

W czwartek po godzinie 9:00 dyżurny ryckiej  komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Zaryte miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

- Policjanci wstępnie ustalili, że pracownik firmy wykonującej prace przy oczyszczaniu terenu pod linią energetyczną, prowadził wycinkę  gałęzi znajdujących się zbyt blisko linii energetycznej  za  pomocą piły spalinowej wysięgnikowej. 21-latek dotknął piłą linię średniego napięcia, w wyniku czego został porażony prądem – informuje asp. sztab. Agnieszka Marchlak, rzecznik KPP Ryki.

Pomimo podjętych czynności ratunkowych przez świadków, a następnie policjantów i załogę ratownictwa medycznego, życia mężczyzny nie udało się uratować. Na skutek odniesionych obrażeń 21-latek poniósł śmierć na miejscu.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuraturę. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Poduszkowiec zagościł na Politechnice Lubelskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE