Lubelskie: Tragiczny wypadek w regionie. Nie żyje 10-letnia dziewczynka

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: Tragiczny wypadek w regionie. Nie żyje 10-letnia dziewczynka

2022-08-31 12:28

Zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 35-letni obywatel Mołdawii. Do zdarzenia doszło tydzień temu, kiedy mężczyzna, kierując volkswagenem na skrzyżowaniu, zignorował znak „STOP” i uderzył w prawidłowo poruszające się audi. W samochodzie podróżował 46-latek ze swoją córką. W wyniku poniesionych obrażeń 10-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu.

- Do tragicznego wypadku doszło w miniony wtorek w miejscowości Sławatycze Kolonia (powiat bialski). Obywatel Mołdawii kierując samochodem marki Volkswagen, podróżował wraz ze swoją rodziną. Na skrzyżowaniu z drogą K63 zignorował znak „STOP” w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Audi, w którym podróżował 46-latek wraz ze swoją 10-letnią córką. Wszyscy uczestnicy wypadku doznali szeregu obrażenia i trafili do szpitali, jednak życia dziewczynki nie udało się uratować – informuje podinspektor Beata Miszczuk z bialskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: 6 osób rannych, a połowa z nich to dzieci. Wypadek w pow. bialskim

Mając na uwadze okoliczności zdarzenia zaistniałego w wyniku nieumyślnego, ale rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubelskie. Groźna kolizja na DK-17