Lubelskie: Tragiczny bilans weekendu, utoneły trzy osoby

2022-06-20 9:33
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. Senanur Ceylan / Pexels

Już trzy osoby utonęły w trakcie tego weekendu na Lubelszczyźnie. Policja apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Do godz. 18 w poniedziałek obowiązuje w całym regionie ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Maksymalna temperatura może wynieść do 33 st. C.

Trzy osoby utonęły w trakcie tego weekendu na Lubelszczyźnie

"Słoneczna pogoda powoduje, że wiele osób szuka ochłody i wypoczynku nad wodą. W takich miejscach nad bezpieczeństwem czuwają policjanci pełniący służbę na łodziach czy rowerach. Podczas trwającego weekendu utonęło trzech mężczyzn" – zaznaczył rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Jak dodał, z policyjnych statystyk wynika, że topią się głównie mężczyźni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. "Apelujemy więc o ostrożność i zdrowy rozsądek" – podkreślił rzecznik.

Podczas trwającego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły już trzy osoby. W piątek wieczorem wyłowiono z jeziora Łukcze ciało 55-letniego wędkarza. Natomiast w sobotę po południu znaleziono zwłoki 33-latka, który zaginął w czwartek nad rzeką Wieprz w okolicy miejscowości Ciechanki Krzesimowskie. Natomiast po godz. 21 w sobotę strażacy wydobyli ciało mężczyzny ze zbiornika wodnego w Pokrówce. Trwa ustalanie jego tożsamości.

Dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przekazał, że w niedzielę nie ma nowych zgłoszeń o utonięciach nad wodą. Interwencji związanych z upałami nie odnotowuje również lubelskie pogotowie.

Do godz. 18 w poniedziałek w całej Lubelszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C. Natomiast w nocy minimalna będzie wahać się od 16 do 19 st. C.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE