Kontrabanda warta 200 tys. złotych ukryta w ciężarówce z Białorusi

2022-05-18 17:01
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Nielegalny towar o wartości blisko 200 tys. zł zatrzymali celnicy na przejściu granicznym z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). Kontrabanda ukryta była w ciężarówce przewożącej "w teorii" brykiety z trocin. Okazało się że towar zadeklarowany na przejściu granicznym jest nieco inny.

Kontrabanda warta 200 tys. złotych ukryta w ciężarówce

Jak poinformował w środę rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, do wykrycia kontrabandy doszło podczas skanowania rentgenem jednej z ciężarówek wjeżdżającej z Białorusi. Pojazd przewoził ładunek brykietów z trocin do jednej z firm w województwie mazowieckim.

"Obraz uzyskany ze skanera wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. W związku z anomaliami, jakie wykazał rentgen, przeprowadzona została szczegółowa rewizja ładunku, która zakończyła się ujawnieniem nielegalnych wyrobów tytoniowych" – przekazał rzecznik.

Wyjaśnił, że papierosy ukryte były wewnątrz trocinowych brykietów. Łącznie funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie ujawnili 13,5 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej blisko 200 tys. zł. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

"Przesłuchany w sprawie kierowca pojazdu nie przyznał się do próby przemytu" – dodał Deruś.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE