Wrotka wysiaduje już cztery jajka!

i

Autor: screen peregrinus.pl/pl/lublin

Lubelskie sokoły chcą powiększyć rodzinę. Wrotka wysiaduje już cztery jajka!

2023-03-20 8:01

Wrotka i Czart zdecydowanie chcą doczekać się swoich piskląt. W weekend w gnieździe sokołów wędrownych na Wrotkowie w Lublinie pojawiło się już czwarte jajko!

Sezon na składanie jaj przez sokoły wędrowne trwa w najlepsze. Nie inaczej jest w Lublinie. W gnieździe na kominie elektrociepłowni na Wrotkowie od 11 marca co kilka dni Wrotka składa kolejne jaja. Od soboty (18 marca) w lubelskim gnieździe możemy podziwiać ich już cztery!

Przypomnijmy, że gniazdo sokołów na Wrotkowie w Lublinie mieści się od 2016 r. Na początku sokolą parę tworzyła Wrotka i Łupek. W 2021r. samiec zaginął (prawdopodobnie otruł się złowionym gołębiem), a z czwórki wylęgniętych piskląt przeżyły tylko dwa, w tym Czart, który od 2022 r. tworzy ptasi związek z Wrotką. W 2022 r. samica złożyła 5 jaj, jednak żadne z nich nie było zalężone. W tym roku szanse na wyklucie się piskląt są znacznie większe!

Wrotka wysiaduje już cztery jajka! [GALERIA]

Gniazdo, w którym żyją lubelskie sokoły, jest monitorowane. Ich ptasie życie można podglądać na bieżąco na tej stronie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE