utrudnienia

Lubelskie: Potężna wyrwa w jezdni! Droga wojewódzka jest nieprzejezdna

2023-05-26 9:40

Po opadach deszczu zapadła się w nocy jezdnia w Kuzawce (Lubelskie) w pobliżu rzeki Bug, powodując jej uszkodzenie na długości ok. 5 metrów. Droga wojewódzka nr 816 w tym miejscu jest nieprzejezdna. Objazdy wyznaczono przez okoliczne miejscowości.

Dyżurny KW PSP w Lublinie Maciej Falandysz poinformował w rozmowie z PAP, że do zdarzenia doszło przed godz. 1 w nocy w miejscowości Kuzawka (powiat bialski) na drodze wojewódzkiej nr 816.

- Stwierdzono, że po intensywnych opadach deszczu woda spływająca z pól przez przepust drogowy w kierunku Bugu wymyła ten przepust i część drogi z gruntem na odcinku ok. 5 metrów – przekazał dyżurny.

Lublin. Policyjni kontrterroryści zatrzymali trzy osoby

Od momentu zgłoszenia policjanci obydwu powiatów jak też strażacy dbają o to, by nikt nie znalazł się w miejscu zagrożonym, do czasu zabezpieczenia terenu. Kierowcy, którzy chcą przejechać drogą W-816 w stronę miejscowości Hanna kierowani są objazdem K-63- Janówka-Hanna.

Na miejscu pojawili się pracownicy Wojewódzkiego Zarządu Dróg odpowiedzialnego za ten odcinek drogi. Rozstawiali znaki informacyjne oraz bariery ochronne.

- Pierwszym etapem naprawy zniszczeń będzie ich ocena przeprowadzona przez odpowiednich specjalistów branży drogowej, która nastąpi już w najbliższy poniedziałek. Ze względu na to, że jest to sytuacja nadzwyczajna, wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu niecałego miesiąca - informuje Kamil Jakubowski, Rzecznik Prasowy ZDW w Lublinie.

Zobacz także: Najkrótsze nazwy miejscowości w woj. lubelskim

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE