Lubelskie: Pies uciekł z kojca i zaatakował kobietę. Pogryziona 55-latka trafiła do szpitala

i

Autor: KMP Biała Podlaska

POGRYZIENIE PRZEZ PSA

Lubelskie: Pies uciekł z kojca i zaatakował kobietę. Pogryziona 55-latka trafiła do szpitala

2024-04-17 9:52

Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala 55-letnia kobieta, którą podczas spaceru zaatakował pies. Policjanci ustalili, że zwierzę uciekło wcześniej z niewłaściwie zabezpieczonego kojca.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (14 kwietnia) około godz. 18 w jednej z miejscowości na terenie gminy Zalesie w pow. bialskim. Do dwóch kobiet spacerujących z dzieckiem podbiegł agresywnie zachowujący się pies i pogryzł 55-latkę. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Strażacy uwolnili psa z wodnej pułapki

Sprawą zajęli się policjanci. W toku wykonywanych czynności ustalili personalia właściciela agresywnego psa. Okazał się nim być 65-letni mężczyzna.

– W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Z jego relacji wynikało, że zwierzę wydostało się ze znajdującego się na posesji kojca i wybiegło na ulicę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pies nie był zabezpieczony we właściwy sposób informuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mundurowi potwierdzili także, że pies, który pogryzł 55-latkę, był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Teraz policjanci pracują nad ustaleniem wszystkich okoliczności niedzielnego zdarzenia, a sprawa prowadzona jest „w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Zobacz także: Ktoś porzucił psa nad rzeką. Zwierzak był przywiązany i przerażony