Lubelskie: Oszustwo na "tani węgiel", policja poszukuje sprawcy

2022-06-21 17:13
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Przy obecnych cenach materiałów opałowych tylko kwestią czasu było pojawienie się fałszywych ogłoszeń oferujących tani węgiel. Policja poszukuje oszusta, który otrzymał od 45-latka niemal 17 tys. zł zaliczki za zakupiony węgiel, ale opału nie dostarczył – poinformowała we wtorek lubelska policja. Mundurowi apelują o rozwagę podczas zakupów.

Oszustwo na "tani węgiel"

Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej przekazała, że w poniedziałek na komisariat w Terespolu zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, który został oszukany przy zakupie opału. Policja ustaliła, że za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych mężczyzna otrzymał ofertę zakupu 24 ton węgla. Na poczet zakupu przelał sprzedawcy niemal 17 tys. zł zaliczki.

"Otrzymał też wiadomość od sprzedającego, że gotówka dotarła, więc za kilka dni dotrze do niego zamówiony towar" - podała Salczyńska-Pyrchla. Dodała, że 45-latek zakupionego opału nie dostał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policjantka poinformowała, że mundurowi poszukują oszusta. Zaapelowała o rozwagę podczas zakupów przez internet i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Rosja będzie walcować Ukrainę w nieskończoność
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE