Lubelskie: 22-latek nie zatrzymał się do kontroli, jazdę zakończył w rowie

i

Autor: Lubelska policja kolaż

POLICYJNE

Lubelskie: Nie zatrzymał się do kontroli, jazdę zakończył w rowie. 22-latek miał powody żeby nie spotkać się z policjantami

2023-06-03 16:02

22-letni mieszkaniec Chełma nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kiedy próbował uciekać przed policją, jego samochód nagle wjechał do rowu. Szybko okazało się, co młody mężczyzna ma na sumieniu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 19. Policjanci z dorohuskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu osobowego, który poruszał się z nadmierną prędkością i piskiem opon po jednej z lokalnych dróg. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierowca auta może być pijany. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd skierował się do pobliskiego lasu i pojechali na miejsce.

– Widząc opisywanego opla mundurowi włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zatrzymał się tylko ruszył do ucieczki. Po chwili wjechał do rowu i to tam się zatrzymał – informuje kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy

Autem podróżowały trzy osoby: 22-letni kierowca oraz jego 30- i 42-letni znajomy. Najstarszy z mężczyzn doznał obrażeń, w związku z czym został przewieziony do szpitala. Podczas policyjnych czynności okazało się natomiast, że 22-latek, który nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej, był poszukiwany do odbycia 2-miesięcznej kary pozbawienia wolności, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

– 22-letni mieszkaniec Chełma trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań. W sobotę policjanci będą wykonywać z nim dalsze czynności procesowe – podkreśla kom. Kamola.

Mężczyzna wkrótce trafi do więzienia, by odbyć wcześniej zasądzoną karę. Niedługo odpowie przed sądem także za piątkowe zdarzenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zakaz wyprzedzania. W niecałe dwie godziny posypało się dużo mandatów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE