Lubelskie. Nad ranem dom stanął w ogniu. W pogorzelisku znaleziono zwłoki mężczyzny

2023-02-06 8:02

8 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł w jednym z drewnianych domów na terenie powiatu zamojskiego. W wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje, a druga z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do śmiertelnego pożaru doszło po godz. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) w Woli Śniatyckiej (pow. zamojski).

„Drewniany budynek mieszkalny był cały objęty ogniem. Mieszkało w nim starsze małżeństwo. Właścicielka została ewakuowana i przetransportowana z obrażeniami do szpitala. Niestety, podczas przeszukiwania pogorzeliska natrafiano na zwłoki mężczyzny” – przekazał PAP Maciej Falandysz, dyżurny KW PSP w Lublinie.

Jak się okazało, było to ciało 84-letniego mieszkańca posesji, a do szpitala trafiła jego 77-letnia żona. 

Ogień strawił niemal cały budynek. W szczytowym momencie w akcji ratunkowo-gaśniczej brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Na miejscu interweniowała także policja oraz pogotowie ratunkowe. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE