Możesz posadzić las! Organizatorzy gwarantują sadzonki i dobrą zabawę!

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

LEŚNICTWO

Lubelskie. Możesz posadzić las! Organizatorzy gwarantują sadzonki i dobrą zabawę

2023-03-24 12:38

Nadleśnictwo Janów Lubelski zaprasza do udziału w akcji sadzenia lasu. Podczas wydarzenia będzie można nie tylko dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju nowych drzew, ale także dowiedzieć się, jak należy je prawidłowo zasadzać.

Osoby chętne do wzięcia udziału w sadzeniu lasu mają do wyboru dwie daty: 29 marca oraz 12 kwietnia. W obu przypadkach o godz. 8:30 odbędzie się zbiórka wcześniej zapisanych uczestników przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski. Następnie leśnicy poprowadzą zgromadzonych w miejsce, gdzie rozpocznie się wspólne sadzenie drzew.

„Podczas spotkania dowiecie się, jak prawidłowo sadzić drzewa, a także będziecie mieli okazję porozmawiać z leśnikami i dowiedzieć się, na czym polega nasza praca” – zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy wydarzenia nie muszą się martwić o sprzęt i sadzonki. Całość zapewnia nadleśnictwo. Oprócz tego w planie jest także dobra zabawa.

Zgłoszenia chętnych do udziału w akcji sadzenia lasu należy przesyłać mailowo na adres: malgorzata.szkutnik@lublin.lasy.gov.pl lub zapisać się telefonicznie pod numerem: 694497359.

Zobacz także: Szukaliśmy oznak wiosny w Ludowymi i Saskim. Lublinianie chętnie korzystają ze słońca!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE