Lubelskie: Kierowca ciężarówki przejechał mężczyznę. Dopiero później zobaczył leżącego na jezdni człowieka

2023-01-26 10:21

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Końskowoli w powiecie puławskim. Kierujący ciężarowym Mercedesem wykonując manewr cofania, najechał na mężczyznę stojącego w zatoczce autobusowej. 69- latek poniósł śmierć na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę przed godziną 15 w Końskowoli, w powiecie puławskim.

- 62- latek kierujący ciężarowym Mercedesem  zatrzymał się na zatoczce autobusowej i rozpoczął manewr cofania. Prawdopodobnie nie zauważył pieszego, który miał znajdować się na jezdni w zatoczce autobusowej i go potrącił – informuje st. sierż., Małgorzata Okoń z puławskiej policji.

Dopiero po zakończeniu manewru cofania zauważył przed swoim autem  mężczyznę leżącego na jezdni.

- Pierwsi świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli reanimację, jednak na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Przybyli na miejsce ratownicy potwierdzili zgon – dodaje Okoń.

Kierujący był trzeźwy i posiadał wszystkie wymagane dokumenty. Policjanci ustalili, że ofiarą wypadku był 69-letni mieszkaniec powiatu puławskiego.

Czynności na miejscu wypadku policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE