Lubelskie: Ciężarówka zderzyła się z autokarem przewożącym dzieci. Są ranni

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: Wypadek ciężarówki i szkolnego autokaru. Są ranni

2022-09-28 8:56

W miejscowości Stołpie (pow. chełmski) doszło do poważnego wypadku. W tył ciężarówki wjechał autokar z wycieczką szkolną. Kilka osób trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło na krajowej dwunastce. Zderzyły się tam ciężarówka i autobus, którym podróżowało 27 dzieci. Są osoby ranne, w tym ciężkie obrażenia odniósł kierowca jednego z pojazdów.

Zgłoszenie o wypadku do straży pożarnej dotarło o godzinie 6.38.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciężarówką marki volvo, jadącym w kierunku Lublina zatrzymał się, aby skręcić w lewo w stronę stacji benzynowej. W tym czasie w tył naczepy najechał autokar, który jechał w tym samym kierunku – informuje kom. Ewa Czyż z KMP Chełm.

- Łącznie 22 osoby zostały przewiezione do szpitala, w większości na badania. Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru, który posiada złamania. Natomiast jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta uczniów została przewieziona na rutynowe badania do szpitala; mają zadrapania, skaleczenia – poinformowała PAP kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zobacz zdjęcia z wypadku: 

Autobusem jechały dzieci z chełmskiej szkoły ponadpodstawowej. Na tę chwilę droga jest całkowicie zablokowana i policjanci zorganizowali objazdy przez Rejowiec i Rejowiec Fabryczny. 

Na miejscu już nie występują utrudnienia w ruchu. 

Lublin: Kolizja autobusu i kierowcy Bolta