Lubelskie: Brakuje wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda uspokaja

2021-03-18 15:02
Szpital Tymczasowy w Lublinie
Autor: Urząd Wojewódzki w Lublinie Szpital Tymczasowy w Lublinie

Trzecia fala epidemii COVID-19 przybiera na sile, co widać doskonale po liczbie wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. W województwie lubelskim w kilku szpitalach tych łóżek już brakuje. Gdzie jest najgorzej i co o tej sytuacji sądzi wojewoda lubelski Lech Sprawka?

Epidemia COVID-19 znów przybiera na sile. Niektóre szpitale borykają się z brakiem dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Taka sytuacja ma miejsce w szpitalu w Kraśniku, Łukowie, Parczewie, Radzyniu Podlaskim i w Szpitalu im. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie. Jak tłumaczy wojewoda lubelski Lech Sprawka, nie jest to tak duży problem.

- Naszą troską jest żeby zabezpieczyć dostępność łóżek zakaźnych w poszczególnych rejonach województwa lubelskiego. Na przykładzie Lublina – brak wolnych łóżek na ul. Kraśnickiej nie jest w przypadku miasta dramatem, dlatego że w szpitalu tymczasowym po zwiększeniu do 84 łóżek na oddziale wewnętrznym mieliśmy rano wolnych 36 łóżek. Mieliśmy 21 wolnych łóżek w szpitalu im. Jana Bożego, 17 łóżek w szpitalu MSWiA – wyjaśnił Sprawka i dodał, że będzie się teraz skupiał głównie na rozwijaniu łózek covidowych w rejonie Zamościa, ponieważ to tam obecnie występuje największa liczba zakażeń w województwie.

Wojewoda przyznał też ze strategia polega na zabezpieczaniu łóżek covidowych w danym regionie, tzn. jeśli nawet w jednym szpitalu są już braki, to w kolejnym niedaleko te łóżka są i tam można skierować pacjenta.

Aktualnie w województwie lubelskim mamy 1159 zajętych łóżek z 1729 dostępnych. Tylko w ciągu ostatniej doby w lubelskim potwierdzono 874 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE