Lubelskie: Aresztowano członków grupy przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji

2022-05-20 14:59
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. Policja Lubelska

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 52-latki i jej dwóch wspólników, którzy podejrzani są o udział w grupie przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji. Do ich zatrzymania doszło w domu na terenie pow. puławskiego (woj. lubelskie), w którym świadczone były usługi seksualne.

Aresztowano członków grupy przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował w piątek, że rozbita została zorganizowana grupa przestępcza, która czerpała zyski z prostytucji. Do zatrzymania 52-letniej kobiety oraz jej dwóch wspólników w wieku 51 i 34 lat doszło w środę w jednym z domów na terenie powiatu puławskiego, w którym świadczone były usługi seksualne.

"Podczas przeszukania zabezpieczono m.in. telefony komórkowe i laptopy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także ponad 12 tys. zł oraz dwa pojazdy i motocykl o łącznej wartości 78 tys. zł. Ponadto w czasie przeszukań posesji ujawniono broń gazową typu Glock, a także części broni gładkolufowej i 85 sztuk amunicji" – przekazał kom. Fijołek.

Jak wyjaśnił, proceder polegał m.in. na zamieszczaniu w internecie anonsów o świadczeniu przez kobiety usług seksualnych, udostępnianiu lokalu, kontaktowaniu klientów z osobami świadczącymi usługi seksualne oraz ich dowozie do miejsc świadczenia tych usług.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty działu w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Natomiast 52-latka odpowie dodatkowo za założenie i kierowanie grupą przestępczą. W przeszłości wszyscy byli już notowani przez policję.

W czwartek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie nią zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE