Lubelska policja apeluje o ostrożnośc na drogach. Pomaga im kierowca wyścigowy.

2020-08-02 8:57
Szymon Ładniak
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie Szymon Ładniak

Szymon Ładniak, kierowca wyścigowy, aktualny II wicemistrz Polski w wyścigach długodystansowych wystąpił w najnowszym spocie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Celem jest przekonanie kierowców, że "Ulica, to nie tor wyścigowy". Podstawą bezpiecznego poruszania się po drogach jest dbanie o przestrzeganie przepisów, zwłaszcza tych dotyczących prędkości maksymalnej.

- Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń - mówi podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W spocie, przygotowanym przez Zespół Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie, kierowca apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

- Szymon Ładniak doskonale wie jak niebezpieczna może być prędkość, do czego może doprowadzić brawura i nieodpowiedzialne zachowanie. Często to właśnie młodzi kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Ich agresywna, nieodpowiedzialna jazda stanowi zagrożenie dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu - dodaje Rusek.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE