Lubelska komunikacja miejska pojedzie po staremu. Bez limitów i ograniczeń

2021-12-15 12:58
Bez limitów a miejskich autobusach
Autor: zdj. ilustracyjne/Jacek Werner

Nie będzie limitów w autobusach i w trolejbusach. To efekt nagłego wycofania się rządu z pandemicznych przepisów.

Przypomnijmy - w tamtym tygodniu resort zdrowia zapowiadał limity do 75 procent pasażerów. Miały one nie obejmować osób zaszczepionych. We wtorek rząd wycofał się jednak ze zmian w transporcie zbiorowym.

- W związku z brakiem stosownego zapisu w rozporządzeniu w tym zakresie, limity nie zostają wprowadzone, w autobusach i w trolejbusach obowiązuje więc pełne napełnienie - komentuje nam Monika Fisz, rzeczniczka ZTM w Lublinie.

Rezygnacja przez rząd z limitów powoduje wstrzymanie zapowiadanych przez lubelską spółkę stref buforowych w autobusach. Te miały powrócić w środę, 15 grudnia. - Oczywiście w tym zakresie będziemy podejmować stosowne decyzje i adekwatne do bieżącej sytuacji - tłumaczy Fisz.

ZTM przypomina, że mimo braku zaostrzenia zasad, w pojazdach cały czas obowiązują dotychczasowe obostrzenia. To m.in. nakaz noszenia maseczek czy regularna dezynfekcja pojazdów. Z kolei na finiszu jest umowa na zainstalowanie w pojazdach 250 urządzeń do zwalczania wirusów i bakterii przy użyciu promieniowania UVC.

Tylko dzisiaj na Lubelszczyźnie na COVID-19 zachorowało 693 osoby, najwięcej w samym Lublinie - 167, gdzie zmarło 4 osoby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE