Bez limitów a miejskich autobusach

i

Autor: zdj. ilustracyjne/Jacek Werner

Lubelska komunikacja miejska pojedzie po staremu. Bez limitów i ograniczeń

2021-12-15 12:58

Nie będzie limitów w autobusach i w trolejbusach. To efekt nagłego wycofania się rządu z pandemicznych przepisów.

Przypomnijmy - w tamtym tygodniu resort zdrowia zapowiadał limity do 75 procent pasażerów. Miały one nie obejmować osób zaszczepionych. We wtorek rząd wycofał się jednak ze zmian w transporcie zbiorowym.

- W związku z brakiem stosownego zapisu w rozporządzeniu w tym zakresie, limity nie zostają wprowadzone, w autobusach i w trolejbusach obowiązuje więc pełne napełnienie - komentuje nam Monika Fisz, rzeczniczka ZTM w Lublinie.

Rezygnacja przez rząd z limitów powoduje wstrzymanie zapowiadanych przez lubelską spółkę stref buforowych w autobusach. Te miały powrócić w środę, 15 grudnia. - Oczywiście w tym zakresie będziemy podejmować stosowne decyzje i adekwatne do bieżącej sytuacji - tłumaczy Fisz.

ZTM przypomina, że mimo braku zaostrzenia zasad, w pojazdach cały czas obowiązują dotychczasowe obostrzenia. To m.in. nakaz noszenia maseczek czy regularna dezynfekcja pojazdów. Z kolei na finiszu jest umowa na zainstalowanie w pojazdach 250 urządzeń do zwalczania wirusów i bakterii przy użyciu promieniowania UVC.

Tylko dzisiaj na Lubelszczyźnie na COVID-19 zachorowało 693 osoby, najwięcej w samym Lublinie - 167, gdzie zmarło 4 osoby.