Lubelscy strażacy dokonali makabrycznego odkrycia w spalonym domu

2022-09-29 9:13

Do pożaru doszło w środę wieczorem przy ul. Rudnickiej w Lublinie. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Niestety, potwierdziły się najgorsze scenariusze.

O godzinie 22:30 doszło do pożaru budynku gospodarczego przy ul. Rudnickiej w Lublinie.

Z relacji kobiety znajdującej się na miejscu zdarzenia wynikało, że w budynku przebywa mężczyzna. Pożarem objęte były dwa pomieszczenia oraz dach budynku. Ogień zagrażał zlokalizowanemu na tej samej posesji budynkowi mieszkalnemu.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz jednego prądu w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego.

- Równocześnie rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczeń. W jednym z nich natrafiono na ciało mężczyzny. W związku obrażeniami, jakich doznał, odstąpiono od prowadzenia czynności medycznych. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny w wieku ok. 60 lat – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik lubelskiej straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych zagrażających elementów budynku.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały trzy godziny, brały w nich udział cztery zastępy PSP.

Na miejscu pojawiła się policja, która pod nadzorem prokuratora będzie wyjaśniała okoliczności zdarzenia.

Lublin. Pożar na ul. Północnej
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE