Lubelscy rowerzyści wyruszyli. Pokonają 103 kilometry w 103. rocznicę odzyskania niepodległości [GALERIA]

2021-11-11 11:59

103 kilometry na 103. rocznicę. Właśnie w taki sposób lubelscy rowerzyści świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spod Mostu Kultury w Lublinie wyruszyli w rajd rowerowy. Niektórzy z nich pierwszy raz w życiu pokonają dystans stu kilometrów na rowerze.

- Po drodze odwiedzimy cmentarz Legionistów w Jastkowie oraz pomnik w Samoklęskach, a także wiele innych miejsc pamięci - mówi Tomasz Staszewski z Porozumienia Rowerowego Lublin. - Będziemy jechać powoli, spokojnie.

- To mój pierwszy taki rajd. Jeżdżę po 50-60 kilometrów, pierwszy raz pokonam dystans 100 kilometrów - mówi jeden z lubelskich rowerzystów. - Jedziemy dla uczczenia wszystkich walczących za Polskę, wszyscy będą z nami w sercach.

- Fajny cel 103 kilometry na 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Fajna sprawa - mówi jedna z lubelskich rowerzystek. - To nie jest duże wyzwanie, z mężem robiliśmy już trasy około 200 kilometrowe.

Rajd zorganizowało Porozumienie Rowerowe i grapa Rowerowy Lublin. 103 km na 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odważyło się przejechać około 50 rowerzystów z Lublina.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE