Lubelscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

2021-03-26 13:05
Policja
Autor: Pixabay Policja

Niecałą godzinę potrzebowali lubelscy policjanci, aby dotrzeć do mężczyzny, który deklarował i Internecie zamiar odebrania sobie życia. Na 25-latka z Lublina natrafiła na jednym z portali społecznościowych mieszkanka Śląska. To ona, zaniepokojona stanem zdrowia mężczyzny zawiadomiła policję i poprosiła o pomoc.

Policjanci z 4 komisariatu zostali powiadomieni o zgłoszeniu mieszkanki Śląska dotyczącym pomocy potencjalnemu samobójcy. Kobieta, przeglądając jedną z grup na popularnym portalu społecznościowym, natrafiła na niepokojący wpis osoby pochodzącej z Lublina. Młody mężczyzna w sposób zdecydowany deklarował zamiar odebrania sobie życia.

We współpracy z funkcjonariuszami wydziału walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie policjanci z komisariatu nr 4 podjęli poszukiwania mężczyzny. Dzięki niemal natychmiastowej reakcji udało się ustalić miejsce logowania się użytkownika i już po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze znaleźli się przed drzwiami mieszkania niedoszłego samobójcy.

Początkowo nikt nie otwierał drzwi, jednak po dłuższym czasie do klatki weszła kobieta, która mieszkała w tym samym mieszkaniu, co poszukiwany mężczyzna. Wpuściła do środka funkcjonariuszy, którzy zastali w mieszkaniu rozchwianego emocjonalnie 25-latka, który wymagał pomocy lekarskiej. Mężczyzna został przewieziony do jednego ze szpitali w Lublinie.

Raport z anteny 26.03., godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE