Lubelscy nauczyciele chcą się szczepić. Wkróce rejestracja kolejnej grupy [AUDIO]

2021-02-24 17:39 Mateusz Kasiak
Lubelscy nauczyciele chcą się szczepić. Wkróce rejestracja kolejnej grupy [AUDIO]
Autor: Mateusz Kasiak

Spore zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 wśród nauczycieli na Lubelszczyźnie. Chęć szczepień podczas drugiej rejestracji zgłosiło prawie 23 tysiące 800 pedagogów z 1667 placówek.

- W tej grupie 21 tys. 938 osób to nauczyciele, natomiast 1858 osób to tzw. inne osoby, pracujące z uczniami, np. pomoc nauczyciela czy nauczyciele praktycznej nauki zawodu - mówi nam Jolanta Misiak dyrektorka Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W pierwszej i drugiej turze chęć rejestracji na Lubelszczyźnie zgłosiło w sumie prawie 40 tysięcy nauczycieli. To 56 procent uprawnionych.

Przypomnijmy, że na razie trwają szczepienia pedagogów, którzy wrócili do nauczania stacjonarnego. To m.in. wychowawcy klas 1-3.

Szczepienia pozostałych, w tym nauczycieli akademickich mają zakończyć się do 7 marca. - Widzimy duże zainteresowanie. Chęć udziału w szczepieniach wyraziło 1226 osób, co stanowi prawie 67 proc. uprawnionych - informuje nas Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Wkrótce mają ruszyć też zapisy pozostałych osób zatrudnionych w systemie oświaty. Na dniach resort edukacji ogłosi termin i otworzy rejestrację. Na razie nie wiadomo jednak, czy będą szczepieni priorytetowo razem z grupą pierwszą.

- 56 proc. nauczycieli na Lubelszczyźnie zadeklarowało chęć szczepień przeciw COVID-19 - mówi Jolanta Misiak