Strażak

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

KRADZIEŻ

Ktoś ukradł strażakom z Komarówki Podlaskiej elektrośmieci. Druhowie wystosowali ważny apel

2024-04-18 10:33

„Zawsze, nie zważając na ryzyko niesiemy pomoc ludziom, tym razem to my potrzebujemy pomocy” – apelują strażacy z OSP w Komarówce Podlaskiej w swoich mediach społecznościowych. Jak się okazuje, sprzed ich remizy skradzione zostały… elektrośmieci. Druhowie poszukują sprawcy.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarówce Podlaskiej są zaangażowani w akcję pod hasłem „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy”. To właśnie w jej ramach od początku marca do końca kwietnia br. prowadzą zbiórkę niepotrzebnych elektroodpadów. W zamian za zebrany w ten sposób sprzęt elektroniczny i elektryczny jednostka ma szansę zdobyć środki na swoje doposażenie. Jak się okazuje, elektrośmieci, które dotychczas zebrali druhowie, zniknęły sprzed remizy.

Strażacy uwolnili psa z wodnej pułapki

Z informacji przekazanych w mediach społecznościowych jednostki wynika, że do kradzieży doszło w miniony piątek (12 kwietnia) wczesnym popołudniem. Teraz strażacy starają się ustalić, kto stoi za tym czynem, dlatego wystosowali do okolicznych mieszkańców ważny apel.

„Bardzo prosimy o pomoc w identyfikacji złodziei. Jeżeli ktokolwiek, cokolwiek widział, pamięta jakieś szczegóły z tego dnia prosimy o kontakt. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że złodzieje podjechali białym samochodem dostawczym z windą, nr rejestracyjne zaczynały się na litery LB. Możliwe, że część rzeczy została skradziona już w czwartek przez napastników którzy podjechali zielonym samochodem dostawczym (wywrotka/solówka)” – czytamy na fanpage’u OSP Komarówka Podlaska.

Strażacy dodają także, że zbierają nagrania z okolicznych monitoringów, by ustalić potencjalnych sprawców. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat piątkowych wydarzeń proszony jest o kontakt z jednostką OSP w Komarówce Podlaskiej.

„Zawsze, nie zważając na ryzyko niesiemy pomoc ludziom tym razem to my potrzebujemy pomocy - liczymy na Wasze wsparcie” – apelują strażacy.

Zobacz także: Przerażający pożar zabytkowego gmachu w stolicy Danii. „To jest nasza katedra Notre Dame”