Krasnystaw: Spłonął szpitalny oddział. Ewakuowano 49 osób

2021-05-18 15:06
Pożar w szpitalu w Krasnymstawie
Autor: lubelska policja Pożar w szpitalu w Krasnymstawie

W poniedziałek 17 maja w godzinach popołudniowych doszło do pożaru na jednej z sal na oddziale szpitala w Krasnymstawie. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów. Ewakuowano 49 osób. Sala szpitalna nie nadaje się do użytku.

W poniedziałek ok. 14:30 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z sal na oddziale szpitala w Krasnymstawie. Z informacji, które uzyskał wynikało, że pali się sala na trzecim piętrze i trwa ewakuacja osób. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. Dzięki szybkiej akcji udało się powstrzymać rozprzestrzeniające się płomienie. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało 6 zastępów, 17 strażaków oraz służby współdziałające.

Sala, w której wybuchł pożar nie nadaje się do użytku. Spłonął sprzęt i wyposażenie. Wciąż trwa szacowanie strat.

W trakcie akcji ewakuowano 49 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów. W sali wraz z nim znajdowało się siedem osób.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE