Koronawirus w województwie lubelskim. Raport 23.03

2021-03-23 10:32
Koronawirus w województwie lubelskim. Ile zakażeń dziś?
Autor: Pixabay Koronawirus w województwie lubelskim. Ile zakażeń dziś?

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 16 741 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło łącznie 396 osób. Od soboty 20 marca cała Polska została objęta dodatkowymi obostrzeniami, które mają spowolnić rozwój epidemii. Jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim? Sprawdź.

W województwie lubelskim w ciągu ostatniej doby przybyło 737 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 30 zgonów z powodu COVID-19. Obecnie znajdujemy się na 10 miejscu, jeśli chodzi o liczbę zachorowań w poszczególnych województwach. Mniej zakażeń niż u nas odnotowano w w województwach podkarpackim, świętokrzyskim, lubuskim, zachodniopomorskim, podlaskim i opolskim.

Ogółem w ciągu doby w Polsce wykryto 16 741 zakażeń oraz odnotowano 396 zgonów. Najgorzej sytuacja wygląda w województwach: mazowieckim (3105), śląskim (2023) oraz wielkopolskim (1420).

Przypominamy też, że od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z pandemią. Szczegóły w linku poniżej.

We wczorajszym wywiadzie dla Polsat News, główny doradca rządu ds. epidemii prof. Andrzej Horban mówił, że jeśli w tym tygodniu będziemy zbliżali się do liczby 30 tys. nowych dobowych zakażeń, to niewykluczone, że od niedzieli zostanie w Polsce wprowadzony całkowity lockdown. Dodał też, że ta decyzja może zapaść jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia. "Jesteśmy bardzo bliscy całkowitego zamknięcia" – mówił i dodał, że "zaczynamy na ten temat bardzo poważnie rozmawiać".

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE